Almanya Pazarına Giriş ve Fırsatlar Webinar


17 Şubat 2022

Almanya pazarına açılmak isteyen firmalarımızın mutlaka katılması gereken bir webinar hazırlıyoruz.  Almanya pazarı oldukça büyük bir pazar. Türkiye’nin dış ticaretinde önemli bir yere sahip. Bunun yanında Türkiye’nin halen tüm dünyaya sattığı fakat Almanya’ya satamadığı birçok ürün bulunmakta. Bu aslında üreticilerimiz için büyük bir fırsat oluşturmakta.

İlginç bir şekilde Almanya’nın en büyük ticaret ortağı Çin. Çin bilindiği gibi yaratmış olduğu katma değerlerle artık eskiden olduğu gibi kalitesiz ürünlerin tedarik pazarı olmaktan uzaklaştı. Eskiden kalitesiz ucuz ürünler ülkesi olan Çin artık kaliteli ve nispeten ucuz ürünlerle tüm dünyayı beslemekte.

Ülkemizle yarışamayacakları düzeyde kaliteye sahip olduğumuz bunun yanında kur avantajı sayesinde uygun fiyatlı mallarımızı artık Almanya ile tanıştırma vakti geldi.  Ticaret hacminde Çin’in hiçte gerisinde kalmayacak üretime ve kaliteye sahibiz. Bunu kullanmak isteyen firmalarımız için bu webinar bulunmaz bir fırsat. Almanya’nın satın alma gücü ve bizim üretim kapasitelerimiz ile ülkemize ve firmalarımıza fırsatlar yaratmayı hedefliyoruz.

Konya Ticaret Odası Dış Ticaret Merkezi ve ASKON Konya Şubesi isbirliği ile 23 Şubat 2022 çarşamba günü saat 15:00’da firmalarımıza yurtdışı pazarlarla ilgili detaylı bilgi sağlanması amacıyla “Almanya Pazarına Giriş ve Fırsatlar” Webinarı düzenlenecektir. Webinar kapsamında Berlin Ticaret Müşaviri Sn. Berrak BİLGEN BEŞERGİL, Almanya pazarı ile ilgili olarak mevcut pazar durumu, pazardaki fırsatlar ve pazar şartlarıyla ilgili detaylı bilgi verecektir.

 

Webinar programına kayıt olmak için tıklayınız.