Avrupa İşletmeler Ağı Nedir?


14 Ocak 2021

 

Enterprise Europe Network (Avrupa İşletmeler Ağı) 60’dan fazla ülkede 600 üye kurumda çalışan 3000’in üzerinde uzmanıyla uluslararası iş birlikleri kurmak isteyen özellikle KOBİ’lere, ayrıca büyük firmalara ve araştırmacılara hizmet eden dünyanın en büyük ağıdır. Ağda ticaret ve sanayi odaları, teknoloji transfer merkezleri, araştırma merkezleri ve KOBİ’lere destek sağlayan kurumlar yer almaktadır. Her şehir / bölgede farklı kurumlar bir araya gelerek kendi Avrupa İşletmeler Ağı konsorsiyumlarını oluşturmaktadırlar. Biz İstanbul’da İstanbul Sanayi Odası, KOSGEB İMES Müdürlüğü ve Sabancı Üniversitesi ile Avrupa İşletmeler Ağı - İstanbul olarak hizmet vermekteyiz.

Amacımız, firmaları uluslararasılaşma, dış ticaret, uluslararası işbirlikleri konularında bilgilendirmek, inovasyon ve Ar-Ge altyapılarını geliştirip firmaların uluslararası pazarda rekabet edebilirliklerini arttırarak uluslararası ortaklıklar kurmalarını sağlamak. Bilgilendirme ve altyapı faaliyetleri dışında Avrupa İşletmeler Ağı profil veritabanı ile firmaların ticari, teknolojik iş ortaklıkları veya ortak Ar-ge projeleri için birbirlerini bulmalarına da aracılık ediyoruz. Bununla birlikte uluslararası b2b ikili görüşme etkinlikleri düzenleyerek firmaların birbirleri ile yüz yüze tanışarak potansiyel ortaklarını bulmalarını amaçlıyoruz; bu tür etkinlikler çoğunlukla fuar, konferans gibi uluslararası etkinliklerde düzenleniyor.

Enterprise Europe Network anasayfası: http://een.ec.europa.eu/

Avrupa İşletmeler Ağı AB COSME Programı tarafından kısmen finanse edilmekte olan bir AB projesidir ve bu programın Türkiye ulusal koordinasyonu KOSGEB tarafından yürütülmektedir.

Avrupa İşletmeler Ağı Üyesi Ülkeler

Avrupa İşletmeler Ağı sizi 60’dan fazla ülkede iş ortaklarınızla buluşturuyor ve büyümeye devam ediyor.

AB üyesi 28 ülkenin yanısıra;

ABD, Arjantin, Arnavutluk, Beyaz Rusya, Bosna Hersek, Brezilya, Çin, Endonezya, Ermenistan, Güney Kore, Gürcistan, Hindistan, İsrail, İsviçre, İzlanda, Japonya, Kamerun, Kanada, Karadağ, Makedonya, Meksika, Mısır, Moldova, Nijerya, Norveç, Paraguay, Peru, Rusya, Sırbistan, Singapur, Şili, Tayvan, Tunus, Türkiye, Ukrayna, Ürdün, Vietnam, Yeni Zelanda'da faaliyetlerimizi sürdürüyoruz.

Kaynak: https://een-istanbul.org/hakkimizda

een

Türkiye’de Avrupa İşletmeler Ağı

een