Mevlana Kalkınma Ajansı Teknik Destek Programı Kapsamında İhracat Koçluğu Hizmetini Destekliyor


08 Ekim 2021

Konya Ticaret Odası Dış Ticaret Merkezi tarafından firmalarımıza sağlanmakta olan İhracat Koçluğu Hizmeti, Mevlana Kalkınma Ajansı tarafından 2021 yılı Teknik Destek Programı kapsamında tamamı hibe olmak suretiyle desteklenecektir. 5. Teknik Destek Programı başvuruları için son tarih 31 Aralık'tır. 

ANAHTAR TESLİMİ DIŞ TİCARET BİRİMİ

İhracat Koçluğu hizmeti ile ilimizde faaliyet gösteren ve üretim yapan firmaları ihracata kazandırmak hedeflenmektedir. Türkiye'nin en fazla KOBİ barındıran illerinden biri olan Konya'nın ihracat hacminin artırılması için KOBİ'lerin ürettikleri ürünleri ihraç etmeleri kaçınılmaz bir gerekliliktir. KTO Dış Ticaret Merkezi olarak bu noktadan yola çıkarak dış ticaret birimi olmayan firmalarımızı ihracata kazandırmak için İhracat Koçluğu hizmetini sunmaya karar verdik. İhracat Koçluğu hizmeti kapsamında firmalarımıza ihracat altyapısının oluşturulması için 6 ay süreyle;

  • Personellerin ve firma yetkililerinin Dış Ticaret alanında eğitimi
  • Hedef pazar analiz ve tespitinin yapılması
  • Hedef müşteri tespitinin yapılması 
  • Firmaya özel ihracat dokümanlarının tasarlanması 
  • İhracat pazarlamasında kullanılan argümanların temini ve tasarımı,
  • Satış sürecinin takibi,
  • Satış işlemlerinin gerçekleştirilmesi ve ihracatın tamamlanması 

alanlarında destek ve danışmanlık sağlanacaktır. 

İhracat Koçluğu hizmetinden faydalanmak isteyen firmalarımız konu ile ilgili detaylı bilgi için KTO Dış Ticaret Merkezi'ni ziyaret edebilir veya 0332 221 02 21 numaralı telefondan bilgi alabilirler. İhracat Koçluğu Hizmeti hakkında diğer detaylar için tıklayınız. 

Mevlana Kalkınma Ajansı Teknik Destek programı başvuru ekranı için tıklayınız.