DIŞ TİCARET İŞLEMLERİNDE HUKUKİ ÇÖZÜM YOLLARI VE ULUSLARARASI TAŞIMACILIK HUKUKU SEMİNERİ


17 Şubat 2020

“ULUSLARARASI TAŞIMACILIK HUKUKU”

DIŞ TİCARET İŞLEMLERİNDE HUKUKİ ÇÖZÜM YOLLARI SEMİNERİ

28 Şubat 2020 Cuma / KTO Teknoloji ve Eğitim Kampüsü

Uluslararası ticaretin gün geçtikçe daha da önemli olduğu ve uluslararası pazarlarda rekabetin giderek arttığı günümüz ekonomisinde Konya Ticaret Odası olarak başta küçük ve orta ölçekli işletmeler olmak üzere tüm üyelerimize ihracatı ilgilendiren birçok konuda eğitim hizmeti vermeye devam ediyoruz.

Bu kapsamda üyelerimizin ihracat ve ithalat işlemlerinde karşılaşmış oldukları sorun ve problemlerin hukuki açıdan çözüm yolları, hukuksal sorunlarla karşılaşmamak için alınması gereken önlemler, uluslararası alacak takibi, uluslararası alanda marka, patent ve tasarımların korunması veya uluslararası ticari sözleşmelerin hazırlanması ve benzeri konularda eğitim seminerleri düzenlenmektedir.

Yapılacak olan eğitim seminerleri ve danışmanlık hizmeti her ayın 3. haftasının Cuma gününde seri halde yapılmakta olup seminerin önceki oturumları verimli bir şekilde gerçekleşmiştir. Eğitim programı öncesinde 10.00-12.00 saatleri arasında uluslararası ticaret hukuku çerçevesinde üyelerimize katılım bedeli dahilinde ön danışmanlık hizmeti sunulmaktadır. Söz konusu eğitim seminerlerinin dördüncüsüne katılmak isteyen üyelerimizin 50 TL katılım bedelini ve aşağıda bulunan kayıt formunu en geç 27.02.2020 Perşembe günü mesai bitimine kadar doldurmaları rica olunur.

Uluslararası ticaretin en önemli unsurlarından olan dış ticarete konu emtianın teslim edilmesi sürecinde yerine getirilen taşımacılık hizmeti çerçevesinde oluşabilecek hasar, kayıp ve zararların sorumluluğu, taşıyanın ve taşıtanın sigorta yaptırma yükümlülüğü ve oluşan hasarların sigortadan tazmini, farklı ulaşım araçları arasında yapılacak transfer işlemlerinde meydana gelebilecek sorunlar başta olmak üzere aşağıda yer alan başlıklar çerçevesinde uluslararası taşımacılık hukuku semineri gerçekleştirilecektir.

Online kayıt için tıklayınız.

Tarih:
28.02.2020 Cuma

Saat:
10:00 - 12:00 Uluslararası Ticari Uyuşmazlıklar Çerçevesinde Ön Hukuki Danışmanlık

14:00 - 17:30 Uluslararası Taşımacılık Hukuku Semineri
 

Yer:
Konya Ticaret Odası Teknoloji ve Eğitim Kampüsü (KTO-TUYAP fuar alanı yanı)

Seminer İçeriği: Taşımacılık Hukuku

  • Uluslararası Karayolu Taşımacılığı ve CMR Konvansiyonu
  • Uluslararası Havacılık Hukuku ve İlgili Sözleşmeler
  • Uluslararası Deniz Ticaret Hukuku ve Temel Deniz Ticareti Kavramları (Konşimento vb.)
  • Demiryolu Taşımacılığı ve “Bir Kuşak Bir Yol” projesi
  • Taşımacılık Sözleşmeleri ve Aracı Firmalara Yapılan Ödemeler

 

Danışman-Konuşmacı:
Akkaş & Partners Hukuk Bürosu

Yönetici Ortağı
Av. M. Emre AKKAŞ

Detaylı Bilgi:
Ferit MERİÇ - 0332 221 0 225